General description :
Model historie en beschrijving:
Een Romeins drama in twee delen; op een Italiaanse website vond ik een interessante BMW te koop, de 325 Cabriolet van Salvatore Distaso in een fraaie buitenwijk van Roma. 'We worden ouder en het lage in- en uitstappen wordt steeds lastiger' was de motivatie bij de voorgenomen verkoop. Een afspraak was snel gemaakt, ondanks de interesse van lokale handelaren. Het idee zijn lang gekoesterde BMW naar Paessi Bassi te verkopen beviel Salvatore wel, hij had veel mooie avonturen in Amsterdam beleefd in vroegere jaren bij de Hoogovens. De BMW bleek fantastisch. Een pittige onderhandeling volgde, een Romein is trots en geeft niets weg. Tot het gesprek een andere wending nam en zijn vrouw Andrea ter sprake kwam, die overigens niets wist van zijn avonturen in Nederland... Voor haar had hij tien jaar terug een Fiat 500 laten restaureren, in de kleur van de liefde. Kosten noch moeite gespaard, leuke spiegels en kostbare lichtmetalen velgen werden gemonteerd. Andrea kreeg de auto op haar verjaardag in 2013 en wist de auto, ondanks haar ritten door het hectische Roma, ongeschonden te houden. Roestvrij was de auto altijd al wel, het eerdere gebruik in Roma maakte een cosmetische ingreep noodzakelijk. Maar nu ruim in de zeventig werd ook haar het gebruik van haar zo geliefde 500 te zwaar. Salvatore had duideijk moeite met dat onderwerp maar realist is hij ook, en zo ontstond het drama van de garage die opeens wel erg leeg werd. Hoewel ook in Italië ieder nadeel zijn voordeel heeft, Salvatore zag Johan Cruijff nog spelen in de Nieuwe Meer, nu was er opeens voldoende geld voor die Kia Nero. Of die keuze iets met de vroegere Romeinse keizer van doen had durfde we niet te vragen, die was namelijk 'mentalmente pazzo'. Los van dit drama kunt u deze schitterende Fiat 500 bij ons komen bewonderen, ze is te koop voor de alleszins redelijke prijs van €12.950,- als gevolg van onze 'bijvangst', klinkt toch veel minder fraai dan 'la storia speciale della Fiat 500 della signora Distaso. De prijs is rijklaar inclusief Nederlands kenteken in 'oud blauw'.
Kilometerstand13.708 Vermogen18 pk
Bouwjaar1971 Cilinderinhoud478 cc
Kleur exterieurRosso Motor configuratie2 cilinder lijn
Kleur interieurZwart Motor nummerMatching
BekledingSkai Velgen12 inch lichtmetaal
0 - 100 km/u59 sec BandenFalken
Topsnelheid105 km/u Productieaantallen 394000
Chassisnummer110F2944292 OverigGeheel gerestaureerd.
Fabbrica Italiana Automobili Torino (FIAT to you and I) was founded by Giovanni Agnelli in 1899. Their first car 3 ½ CV had a strong resembledence to contemporary Benz, only 25 examples were built. By 1910 Fiat had established itself as Italia's biggest car manufacturer and expanded to the US, where a new plant was built in Poughkeepsie, NY.
At that time Fiat cars were big and luxurious barges for the wealthy or barking mad racing cars like S76 , The beast of Turin, with its 290HP 28.5-liter, four-cylinder engine.
However, today Fiat is better reknown for its small symphatic peoples carriers, Topolino, 500 "Cinquecento" and 600.
What ever your favorite Fiat is, you'll find it for sale here at www.classicdigest.com