Advertise for Free
Advertise for Free

Saab 900 Cabriolet 1993

General description : Model historie en beschrijving:
Midden jaren tachtig bedacht de Amerikaanse importeur van Saab dat het wel erg aantrekkelijk zou zijn wanneer men in met name de zonnige staten van de USA een cabriolet versie van de aldaar succesvolle 900 kon aanbieden. In Zweden had men dat niet echt tot prioriteit bestempeld. Begrijpelijk.En zo geschiede. Er werden gesloten 900 versie's naar Valmet (bekende producent in de industrie die bijv. voor Porsche de Boxster bouwde) in Finland verscheept alwaar men er een cabriolet van maakte. Uiteraard voorzien van de noodzakelijke verstevigingen en andere deuren om de forse dorpels te omsluiten. Dit productieproces maakte dat het kostbaar om een 900 cabriolet te bouwen. Mede als gevolg hiervan en de hoge belastingen was de catalogusprijs van een 900 cabriolet in Nederland destijds al rond de fl.100.000,- Bijna tweemaal de prijs van een gesloten 900. Daar kon je in die tijd ook een appartement van kopen dus de auto is in Nederland een zeldzame verschijning geweest. Het model is door de jaren heen steeds meer waardering gaan oogsten en omdat er weinig alternatieven zijn tegenwoordig een gezochte auto. Immers welke cabriolet biedt naast het plezier ervan ook zoveel praktische ruimte en veiligheid? Inmiddels zijn ze altijd 20 jaar oud dus wordt het steeds lastiger een mooi en weinig gebruikt exemplaar te vinden. Ze zijn ook weer niet voldoende waard geweest om ze echt goed te restaureren dus zoek ik naar originele en goed verzorgde exemplaren. Waarvan hier een voorbeeld.

Uitrusting:
Deze 900 Classic Cabriolet heeft antracietgrijze velours bekleding, vier elektrische ramen, centrale deurvergrendeling, lichtmetalen 15 inch Saab velgen, elektrisch bedienbare spiegels, electrisch te openen cabriokap, etc.

Exterieur:
Volledig originele carrosserie. Bijna geheel eerste lak, alleen de kofferklep is ooit gespoten. Garage-gestald geweest waardoor de lak nog zeer mooi is en de originele glans nog heeft. De recent vernieuwde donkerblauwe cabriokap heeft geen spoor van gebruik. Mooi strakke bumpers. Uiteraard geheel roestvrij. Mooier nauwelijks te vinden.

Interieur:
Als nieuw. Er is zelfs geen verschil in de kwaliteit van het velours op de linker- of rechterstoel. De wat hogere dorpels van de 900 cabriolet hebben zelfs geen instapsporen. Alle hendels en schakelaars nog met mooi witte symbolen. Nergens serieuze sporen van gebruik. Sporadisch open gereden dus ook geen weersinvloeden zichtbaar. Alles fris en origineel. Niet in gerookt.

Motorruimte, kofferruimte, velgen & banden:
Voorzien van originele 15 inch Saab lichtmetalen velgen met goede banden. Alle velgen zonder stoeprand-schade of aanslag. De kofferruimte is droog en voor het oog geheel ongebruikt. Complete boordgereedschap aanwezig. Bij versies met een slecht dak heeft de kofferruimte wel eens watersporen. Dit exemplaar uiteraard niet. De motorruimte kraakhelder. Geen vuil te zien. Al het plaatwerk in de motorruimte is eveneens wit. Originele stickers en plaatjes overal aanwezig. Absoluut nergens roest.

Service geschiedenis:
Ook deze Saab 900 Cabriolet leveren wij rijklaar zonder bijkomende kosten af inclusief nieuwe APK, garantie en onderhoudsbeurt.


Kilometerstand122.655 Vermogen120 pk
Bouwjaar1993 Cilinderinhoud1998 cc
Kleur exterieurWit Motor configuratie4 cilinder lijn met injectie
Kleur interieurAntraciet Motor nummerMatching
BekledingVelours Velgen15 inch Saab lichtmetaal
0 - 100 km/u11,5 sec BandenYokohama
Topsnelheid175 km/u Productieaantallen 86000
ChassisnummerYS3AC75D4R7001484 OverigZeer origineel en mooi.

1993 Saab 900 Cabriolet is listed for sale on ClassicDigest in Warmond by Witmer & Odijk for €19900.

 

Car Facts

Car type : Car Make : Saab Model : 900 Model Version : Cabriolet Engine size : 0.0 Model Year : 1993 Sub type : Convertible Location : Wasbeeklaan 3A, 2361 HG Warmond, Netherlands Vehicle Registration : Undefined

19900 €

Seller Information

Witmer & Odijk

Witmer & Odijk
+31 (0)71 5790534
Contact Seller

ClassicDigest Market Radar on Saab 900

$ £

People who viewed this Saab 900 also viewed similar Saab listed at ClassicDigest

Saab 900
25900 €
Orberstr. 4a 60386 Frankfurt am Main, Germany
Saab 900
9500 $
Fenton (St. Louis)
Saab 900
11900 €
Netherlands
Saab 900
8900 €
Netherlands
Saab 900
10900 €
Netherlands

Other cars listed for sale by this dealer

BMW 320
19950€
Wasbeeklaan 3A, 2361 HG Warmond, Netherlands
Autobianchi Bianchina
16950€
Wasbeeklaan 3A, 2361 HG Warmond, Netherlands
Lancia Fulvia
Sold
Wasbeeklaan 3A, 2361 HG Warmond, Netherlands
Ferrari Mondial
49950€
Wasbeeklaan 3A, 2361 HG Warmond, Netherlands
Fiat 500
12950€
Wasbeeklaan 3A, 2361 HG Warmond, Netherlands